Вас приглашает центр эстетической медицины “Грация”, где время замедляет свой ход, красота превращается в искусство, а волшебные руки специалистов дарят Вам счастье перевоплощения.
Центр Эстетической Медицины
The Clinic of Aesthetic Medicine
+38 (0372) 57-40-12
+38 (099) 310-97-16
+38 (096) 267-58-45
Новости
14 травня в Чернівцях відбувся ювілейний конкурс краси "Міс Західна Україна - 2018"
2018-05-16

   4 травня в Чернівцях відбувся ювілейний конкурс краси  "Міс Західна Україна - 2018"  -  єдиний офіційний конкурсу Західної України, під патронатом "Міс Україна".  Центр естетичної медицини "Грація" виступив одними із спонсорів цього конкурсу. 

Подробней
Експреспроцедура відбілення зубів
2018-05-15

Послуга косметичного відбілювання зубів стає все більш популярною в усьому світі. Гарну білосніжну посмішку бажають мати усі! І доступною для всіх вона стала завдяки методу косметичного освітлення зубів Pearl Smile. Наразі висвітлити зуби можна абсолютно безболісно без пошкодження зубного емалю. Максимальний ефект всього за 21 хвилину. Вартість послуги – дуже демократична, тому кожний може нею скористатися.

Подробней
ELOS-омолодження
2017-10-03

 Красива і здорова шкіра - не про це чи мріє кожна жінка? Не кожна з нас вирішиться лягти під скальпель пластичного хірурга, та й далеко не в кожній ситуації необхідні такі радикальні заходи. Позбутися від пігментних плям, судинних зірочок і почервоніння шкіри, вугрової висипки і, звичайно ж, зморшок допоможе ELOS омолодження.

Подробней

  Хірургія – сучасні послуги в сфері хірургічного лікування різних захворювань на сьогодні все більше розширюються за рахунок впровадження нових методик і технологій, спрямованих на збереження власних тканин організму, дбайливе і щадне ставлення до пацієнтів і максимально швидке відновлення після оперативного втручання. Все перераховане включає в себе таке поняття як «хірургія одного дня». Головною умовою для такого лікування, є виписка пацієнта зі стаціонару в межах однієї доби, після проведення оперативного втручання. Дані методики не можуть бути здійснені без сучасного обладнання, інноваційних витратних матеріалів і високого професіоналізму, і кваліфікації оперуючого  хірурга.

Послуги хіруга:

Попередня консультація хірурга - спочатку проводиться первинна консультація фахівцем під час, якої виконується ретельний аналіз наявних даних з історії хвороби і початкового огляду і обстеження пацієнта. На даному етапі визначається необхідність подальшого додаткового обстеження та план лікування.

Всі види малих хірургічних операцій:

Видалення доброякісних новоутворень -  атером, ліпом.

Атеро́ма  — доброякісне новоутворення, яке виникає внаслідок закупорювання вивідної протоки сальної залози шкіри і скупчення в ній її секрету, клітин епітелію та ін. Лікування тільки хірургічне.

Ретенційна кіста сальної залози шкіри, атерома, спостерігається на ділянках шкіри багатих на сальні залози — волосистій частині голови, обличчі. Може досягати великих розмірів, буває множинною. Атероми являють собою безболісні утворення з гладкою поверхнею, що повільно збільшуються. Діагностувати атерому не складно. При великій атеромі голови виключають мозкову грижу.

Хірургічне лікування показане у всіх випадках. Операцію проводять переважно під місцевою анестезією (розчином новокаїну чи лідокаїну). Атерому видаляють разом із її оболонкою. При атеромі, що нагноїлася, розкривають її порожнину, видаляють вміст, вишкрібають стінки кісти, порожнину змащують спиртовим йодним розчином, тампонують. Рана у цих випадках загоюється вторинним натягом.

Ліпо́ма — доброякісна пухлина із жирової тканини, іноді множинна. Розвивається у шарі підшкірної пухкої сполучної тканини та може проникнути вглиб між м'язами та судинами до окістя.

 Часто зустрічається на спині, шиї та передній черевній стінці; буває різної щільності та розміру (1-3 см у діаметрі, іноді ліпоми можуть вирости за декілька років до 10-20 см та важити 4-5 кг). Порушень функцій організму ліпома, як правило, не викликає; видаляють її з косметичною метою. Ліпома іноді перероджується у ліпосаркому. Найпоширенішим типом є поверхнева підшкірна ліпома. Приблизно у 1% людей є ліпоми. Ці новоутворення частіше з'являються у людей середнього віку.

Ліпоми виникають внаслідок закупорки вихідного отвору протоку сальної залози (атерома), однак остаточно, причини цього захворювання не встановлені.

Видалення форункулів та карбункулів.

Фурункул (лат. Furunculus), чиряк - гостре гнійно-некротичні запалення волосяного фолікула, сальної залози і навколишньої сполучної тканини, що викликається гнійними бактеріями, головним чином золотавим стафілококом.

Причина виникнення.
Виникненню фурункула сприяють забруднення і мікротравми шкіри (часто зустрічається причина у чоловіків - необережне гоління )особи, підвищена пото-і саловиділення, нездорове харчування, порушення обміну речовин, зниження активності імунітету і т. п.

Ознаки.

Для фурункула властиво поява на шкірі болючою фолікулярної пустули на тлі червоної еритеми з некрозом в центрі (т. з. «стержень» фурункула). Після відторгнення некротичної тканини відбувається загоєння шляхом рубцювання. Найбільш часто фурункул виникає на шкірі шиї, потилиці, обличчя, спини, стегнах. Поява фурункулів в різних стадіях розвитку називається фурункульозом, а гнійно-некротичні запалення шкіри і підшкірної клітковини навколо групи волосяних мішечків і сальних залоз - карбункулом. При знаходженні фурункула на обличчі можливі важкі ускладнення (гнійний менінгіт, сепсис).

Лікування різних видів ран.

   На сьогодні лікування ран є комплексним і диференційованим, залежно від характеру (операційна, асептична чи випадкова, свіжа, інфікована чи гнійна), походження рани та індивідуальних особливостей 

організму постраждалого. Комплексне лікування ран включає як місцеві, так і загальнотерапевтичні заходи. Тактично лікування ран проводиться одночасно місцевими і загальними заходами, або ж місцевими заходами на тлі загальної терапії.

Головна мета лікування ран полягає в запобіганні розвитку в них інфекції і одержанні можливостей для закриття їх і загоювання первинним натягом. Найефективнішим способом досягнення такої мети є своєчасне проведення хірургічної обробки ран.

Первинна хірургічна обробка ран

Первинна хірургічна обробка рани - хірургічна обробка рани з метою профілактики ранової інфекції і створення найбільш сприятливих умов для загоєння рани. Це складна операція, яка виробилася внаслідок еволюції простішої операції — розрізування рани (debridement). Створення вільного відпливу з рани запального ексудату і змертвілих часток ушкоджених тканин та доступу в глибину рани кисню сприяє зменшенню частоти розвитку анаеробних форм інфекції (правець, газова гангрена), а також гнійної (банальної) інфекції чи зменшенню обсягу та загрози її для стану організму.

Первинна хірургічна обробка рани складається з таких елементів:

 • рани шляхом огляду її (рану розкривають зубастими гачками);
 • видалення з рани сторонніх тіл (осколків металу, дерева, одягу, камінців, землі тощо);
 • вирізування іншим скальпелем пошкоджених країв рани і дна в межах здорових тканин, відступивши від країв 0,5—1,5 см (розмір залежить від локалізації рани, тобто характеру тканин — чи немає в ділянці рани життєво важливих судин, нервів, органів тощо;
 • за неможливості повного видалення дна рани (а також її країв) видаляють лише найбільш уражені тканини в межах анатомічне можливого;
 • проведення після зміни хірургом рукавичок і інструментів гемостазу в рані шляхом перев'язування судин нитками (переважно такими, що розсмоктуються) чи електрокоагуляції їх;
 • промивання рани хімічними антисептичними засобами (розчинами фурациліну, хлоргексидину, йодопірону тощо);
 • дренування (введення у рану дренажу) — гумової смужки або хлорвінілової чи силіконової трубки (залежно від характеру рани та ступеня її контамінації мікрофлорою);
 • закривання рани швами (за винятком вогнепальних) після ретельного видалення пошкоджених тканин. Винятки часто роблять для ран, що локалізуються в ділянці сідниць, стегон. Якщо є сумніви щодо радикальності видалення пошкоджених тканин і за великої контамінації рани мікробами, рану можна залишити на 2—4 доби відкритою і закрити її первинновідстроченими швами.

Хірургічні перев’язки

Перев'язки виконують при травмах, післяопераційних ранах, опіках, виразках, обмороженнях, некрозах шкіри.

Розрізняють первинну і повторну перев'язки. Первинна перев'язка входить в комплекс лікувальних заходів з надання першої допомоги при травмах. Основна мета такої перев'язки - це захист рани від попадання інфекції і зупинка кровотечі.

Повторні перев'язки виконують в медичних установах, в стерильних умовах з використанням спеціального хірургічного інструментарію (пінцети, скальпелі, затиски, ножиці, корнцанги) і перев'язувального матеріалу.

СУТЬ ПРОЦЕДУРИ

Всі перев'язки виконують з дотриманням всіх правил асептики і антисептики. Якщо перев'язка доставляє пацієнтові значні больові відчуття, виконують місцеву анестезію. Вибір препарату для знеболення здійснює доктор.

Виконання хірургічної перев'язки полягає в декількох маніпуляціях, які виконують в певній послідовності:

 • зняття старої пов'язки;

 • туалет шкіри навколо рани;

 • огляд поверхні рани;

 • туалет рани;

 • повторний огляд рани;

 • проведення лікувальних або діагностичних маніпуляцій;

 • повторна обробка шкіри навколо рани;

 • накладення нової пов'язки.

  Під час зняття пов'язки стежать за тим, щоб уникнути травмування тканин. Якщо пов'язка присохла, її розмочують антисептичним розчином і акуратно знімають пінцетом.

Первинний туалет шкірних покривів навколо рани проводять з метою видалення крові або гною. Виконують обробку антисептичними розчинами, рухи спрямовані від країв рани до периферії.

  При огляді рани звертають увагу на ознаки запалення, оцінюють стан післяопераційних швів. Якщо рана гнійна, то оцінюють характер ексудату (колір, запах, консистенцію). Суть обробки рани полягає у видаленні з неї крові, серозної рідини, гною, промивання поверхні рани антисептичними розчинами, видалення сторонніх тіл. При необхідності знімають або накладають шви. З лікувальних заходів проводять фізіотерапію, опромінення лазером, введення гемостатической або антибактеріальної губки, дренажних трубок. Потім проводять повторну обробку шкіри навколо рани і накладають чисту стерильну пов'язку.

Як часто потрібно проводити перев'язки?

Частоту проведення перев'язок визначає доктор залежно від характеру рани і її загоєння. У разі післяопераційних швів буває досить 2-3 перев'язок. Якщо шви нагнивают - процедуру доведеться повторювати частіше. При перев'язках гнійних ран маніпуляції проводять щодня, при утворенні свищів і тяжкому перебігу - до декількох разів на добу. При підвищенні температури, різке погіршення стану, різких, посилюються болях в рані, намоканні пов'язки кров'ю або гноєм необхідно звернутися в медичний заклад для термінової перев'язки.

Перев'язки необхідні не тільки для захисту рани від інфікування і якнайшвидшого одужання пацієнта. При огляді рани під час перев'язки можна помітити небезпечні зміни, які можуть призвести до ускладнень.

Досвідчені лікарі і медсестри, які працюють в нашій клініці, завжди звертають пильну увагу на поверхню рани і характер виділень, дбайливо і акуратно проводять перев'язки, дотримуючись усіх правил асептики і антисептики. При необхідності під час перев'язки для зменшення больових відчуттів проводять місцеву анестезію. Всі цікаві для вас питання ви можете поставити нашому хірурга, попередньо записавшись в клініку на консультацію. Приходьте!

Накладання косметичних та звичайних швів та їх зняття

Не можна недооцінювати важливість, з точки зору пацієнта, косметичних результатів після оперативного втручання. Крім бесступенчатого зближення країв рани при правильному накладення підшкірних швів, технічні прийоми закриття шкіри мають критичне значення для досягнення бажаного косметичного результату.

Розкриття абсцесу, флегмони та гематоми

Абсце́с— наповнена гноєм порожнина в тканинах тіла, що відокремлюється більш-менш розвиненою капсулою. Абцес виникає внаслідок обмеженого гнійного розплавлення тканин при гнійному запаленні. Найчастіше абсцес викликається мікробами. Виникненню абсцесу сприяє зниження захисних властивостей організму. З первинного гнійного вогнища можуть походити поодинокі або множинні метастатичні абсцеси внаслідок перенесення гнійної інфекції кров'ю.

Ознаки гострого абсцесу — підвищення температури, загальна слабість, зміни в крові тощо.

Коли абсцес розміщений поверхнево, він викликає місцеву припухлість, почервоніння шкіри, болючість. Абсцес внутрішніх органів виявляються переважно за непрямими ознаками ураження відповідного органу. Розлитий абсцес класифікується як флегмона.

Флегмо́на— це розлите гнійне запалення м'яких тканин, що характеризується їх просяканням гноєм з тенденцією до швидкого поширення й залучення до процесу прилеглих м'язів, сухожиль, жирової клітковини.

Гемато́ма - обмежене скупчення крові при закритих і відкритих ушкодженнях органів та тканин з розривом (пораненням) судин, що призводить до утворення порожнин, яка містить рідку або згорнуту кров.[1] Часто є симптомом багатьох хвороб.

Лікування оперативне (при великих гематомах): евакуація вмісту гематоми шляхом пункції, з наступним накладенням еластичних пов'язок. У разі відновлення кровотечі показано розтин гематоми, перев'язка судини, що кровоточить або накладення судинного шва. При нагноєнні гематом показано її розкриття, санація та дренування. При неускладнених гематомах прогноз, як правило, сприятливий.

Видалення зовнішніх доброякісних новоутворень(папілом, бородавок, невусів), сторонніх тіл

Папіломи шкіри

Під впливом вірусу папіломи на шкірі протягом життя можуть розвинутися до великої кількості. Найчастіше вони з’являються на тих ділянках, де шкіра може зазнавати постійних мікротравм: повіки, пахви (часте спітніння), шия  (носіння ланцюжка). Оскільки ця дерматологічна та косметологічна проблема виникає внаслідок інфікування здорової шкіри вірусом, який потрапляє із сусідніх інфікованих ділянок шкіри, то єдиним і успішним методом лікування є видалення всіх папілом.

Категорично не рекомендується самостійно видаляти папіломи різними народними методами, оскільки вони є доброякісними новоутворами шкіри, але внаслідок таких провокуючих факторів можуть перейти у злоякісні.

У клініці «Грація» Ви отримаєте детальний огляд та консультацію по видаленню, після чого буде вибрано найоптимальніший метод. При необхідності папіломи підлягають огляду за допомогою дерматоскопії – сучасного методу діагностики раку шкіри.

Ділянки, на яких проводиться видалення підлягають місцевому знеболенню, для максимально комфортного проведення процедури. Середній час проведення залежить від кількості папілом та методу видаленню, який був обраний як найкращий.

Бородавки – це доброякісне розростання верхнього шару шкіри, викликане вірусом папіломи людини. Вірусна інфекція потрапляє в базальний шар шкіри контактно-побутовим або іншим шляхом, після чого у місці зараження утворюється бородавка.

ВИДИ БОРОДАВОК

Існує більше 50 типів папілома вірусу людини, тому форма і вид бородавки залежить від того, який тип вірусу її викликав:

 • підошовні бородавки;

 • вульгарні бородавки;

 • плоскі бородавки;

 • загострені бородавки.

Підошовні бородавки виникають на стопі, у вигляді опуклих наростів, іноді заглиблень. Розростаючись, заподіює людині дискомфорт і біль під час ходьби.

Вульгарні бородавки проявляються щільними вузликами тілесного або сірувато-білого кольору на руках: поверхні шкіри пальців, долонь, кистей рук, в зоні кутикули.

Плоскі бородавки менш помітні, локалізуються на ніжній шкірі обличчя і зап'ястя, трохи виступаючи над поверхнею. Плоскі бородавки легко розростаються при травмах і порізах, під час гоління або манікюру.

Висока концентрація вірусу папіломи людини зосереджена в самій бородавки, тому їх необхідно видалити, інакше з часом вони поширюються на здорову шкіру. У рідкісних випадках, щоб переконається, що новоутворення доброякісно і його можна видалити без наслідків для здоров'я пацієнта, лікар проводить дерматоскопію.

Видалення післяопераційних рубців.

Видалення кліщів.

Від укусів кліщів щорічно страждають сотні тисяч людей, які в більшості випадків, не надають цьому значення, не звертаючись до лікаря. Однак кліщі є переносниками безлічі інфекцій, найбільш небезпечні і поширені - кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. Тому якщо вас вкусив кліщ, краще довірити його вилучення фахівцям.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ УКУС КЛІЩА? Основна небезпека при укусі кліща - зараження інфекцією, переносником якої є комаха. Близько 20% кліщів - переносять одну інфекцію при укусі, а 15% - дві і більше.Навіть якщо вам пощастить і кліщ буде стерильним (без інфекцій, до яких сприйнятлива людина), його укус все одно небезпечний для здоров'я, тому що слина кліща підвищує ризик розвитку алергічних реакцій в організмі людини. Невмілі спроби вилучення кліща можуть привести до того, що в шкірі залишаться частини його тіла, які можуть спровокувати запалення.Віддалені наслідки укусу кліща можуть позначитися на нервовій системі (енцефаліти, головні болі, паралічі), суглобах (артрит), серце (аритмія), легких (пневмонія), печінці та нирках (нефрит).; Хірурги нашої клініки швидко і безболісно витягнуть кліща в стерильних умовах, не залишаючи всередині шкіри дрібних частин комахи. Також лікар порадить подальші заходи, які дозволять вам убезпечити своє здоров'я від усіх наслідків контакту з кліщем.

 • Проведення місцевої анестезії;

 • Пункція гематоми та гнійника;

 • Розкриття і дренування панариція, параніхії і  т.п.

Великі хірургічні операції:

Хірургічне лікування гриж (герніопластика).

 • Радикальна операція пахової та пахово-мошонкової грижі;

 • Радикальна операція пупкової грижі;

 • Радикальна операція параумбілікальної грижі;

 • Грижі білої лінії живота;

 • Післяопераційні вентральні грижі.

ЩО ТАКЕ ГРИЖА?

Грижа - це вихід органів з живота через природні або патологічні отвори в стінці черевної порожнини.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ГРИЖА?

Хоча деякі люди живуть з грижами довгі роки, все ж це захворювання може бути смертельно небезпечним при розвитку ускладнень.

Найбільш частим і небезпечним ускладненням гриж є обмеження, при якому орган (найчастіше кишка) виходить через еластичне грижове отвір при підвищенні внутрішньочеревного тиску і затискається, не маючи можливості повернутися в черевну порожнину. При цьому виникає порушення кровопостачання защемленої частини органу, і в разі якщо операція не буде виконана в найближчі години, виникає омертвіння (некроз). Таке ускладнення, особливо у пацієнтів похилого віку і з супутніми захворюваннями (серця, легенів), небезпечно для життя і є причиною смерті.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ У СЕБЕ ГРИЖУ?

Можна запідозрити грижу, якщо у вас є випинання в черевній стінці, області рубців після попередніх операцій, пупка або пахової області, особливо яке з'являється і зникає, або змінює свій розмір. Також ви можете намацати у себе слабке місце (отвір) в черевній стінці в місці виходу грижі.

ЯК ПЕРЕКОНАТИСЯ В ДІАГНОЗІ ГРИЖІ?

Потрапити на прийом до хірурга. Найчастіше огляду хірурга достатньо для підтвердження діагнозу. У ряді випадків може знадобитися ультразвукове дослідження або комп'ютерна томографія.

Якщо у вас є сумніви – запишіться на прийом до хірурга нашої клініки.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО Я НЕ ХОЧУ ОПЕРУВАТИСЯ?

Найчастіше термінова операція не потрібна. Однак при більшості гриж є ризик защемлення з розвитком важких ускладнень. Крім того при грижі може виникати ряд інших проблем, таких як втрата об’єму черевної порожнини, що в подальшому ускладнює лікування; порушення травлення, постави (що приводить до болів в спині); мацерація шкіри під грижею та інші.

Тому єдиним способом лікування гриж живота у дорослих є хірургічна операція.

ЯКИЙ СПОСІБ ОПЕРАЦІЇ ВИ ПОРЕКОМЕНДУЄТЕ?

За попередні століття були розроблені безліч методик операцій при грижах, багато з яких є морально застарілими і неефективними.

Хірурги центру естетичної медицини «Грація» є експертами в лікуванні гриж живота, які використовують сучасні ефективні методики. Вони постійно проходять навчання і стажування в провідних клініках.

У  центрі естетичної медицини «Грація» на практиці реалізується основний принцип сучасної герніології – індивідуальний підбір методики під конкретного пацієнта і його хворобу. Ми не штампуємо одну техніку, а володіємо всіма основними видами герніопластики. Так при паховій грижі ми можемо запропонувати пацієнтові відкриту (за методикою Шолдайса (без сітки) або Ліхтенштейна (з сітчастим трансплантатом)) .

Якісні інструменти, сучасні протезні матеріали, кваліфіковані хірурги і анестезіологи, індивідуальний підхід – ось складові успішних операцій при грижах живота, які виконують в центрі естетичної медицини «Грація».

ЯК ДОВГО Я БУДУ ПЕРЕБУВАТИ В СТАЦІОНАРІ КЛІНІКИ?

Більшість пацієнтів з грижами йдуть додому на наступний день після операції. При деяких грижах можлива виписка в день операції через 4-8 годин після неї. У разі великих вентральних гриж лікування може тривати кілька днів.

ЧИ БУДЕ МІЙ ШРАМ, ЖИВІТ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ ВИГЛЯДАТИ КРАСИВО?

Хірурги нашої клініки піклуються і про косметичні результати лікування. При відкритих операціях накладаємо косметичні шви, при необхідності спільно з пластичними хірургами виконуємо абдомінопластику, пластику пупка.

ЯК ШВИДКО Я ЗМОЖУ ПОВЕРНУТИСЯ ДО АКТИВНОГО ЖИТТЯ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?

Після операції з приводу гриж через 1-2 місяці ви зможете повернутися до повноцінного життя з практично будь-яким рівнем фізичних навантажень. Не грайте зі своїм здоров'ям, вирішіть свою проблему прямо зараз.

Запишіться на консультацію лікаря-хірурга за телефоном: 099-310-97-16